Bogomilizm Ve Bosna Kilisesi Kitabını İndir Oku – Prof. Dr. Kadir Albayrak

Bogomilizm ve Bosna Kilisesi Kitabını İndir Oku Bilgi

Bogomilizm ve Bosna Kilisesi kitabı 320 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 08.09.2005 tarihinde Prof. Dr. Kadir Albayrak tarafından yazılarak EMRE YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Bogomilizm ve Bosna Kilisesi kitabı 9789758496716 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Bogomilizm ve Bosna Kilisesi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bogomilizm Ortaçağ Avrupası’nda ortaya çıkmış heretik (sapkın) bir dini akımdır. Elinizdeki kitap okuyucuya bu dini akımın tarihsel ve kültürel kökenleri ve bu akımın bağlılarının inanç ve ibadet şekilleri hakkında ayrıntılı bilgi sunan akademik bir çalışmadır.Bu akımın mensupları kendilerini Hıristiyan diye nitelemelerine rağmen birçok konuda yaygın Hıristiyan anlayışından farklı inanca sahiptiler. Örneğin, teslise inanmıyor, Hazreti İsa’nın Tanrı değil, peygamber olduğunu düşünüyor, Papalık otoritesini tanımıyor ve haç gibi dini sembolleri kabul etmiyorlardı. Bogomiller bu özelliklerinden dolayı Ortaçağ boyunca Papalığın büyük tepkisiyle karşılaştılar. Engizisyon mahkemelerinde ölüme mahkum edildiler. Birçoğu işkenceye uğradı ve sürgün edildiler. Bogomillerin yukarda bahsedilen özelliklerinden dolayı, Türklerin Bosna Hersek’i fethetmesiyle karşılaştıkları İslamiyet’i kendilerine yakın hissetmişler ve kitleler halinde Müslüman olmuşlardır.Bogomiliz ve Bosna Kilisesi genelde dinler tarihi ve özelde Hıristiyanlık üzerine çalışan araştırmacılar ile dini akım, mezhep ve mistisizim gibi konularla ilgilenen genel okuyucu kitlesi için doyurucu, tarafsız ve ayrıntılı veriler sunuyor.

Bogomilizm ve Bosna Kilisesi Kitabını PDF İndir Kategori

Bogomilizm Ve Bosna Kilisesi Kitabı Yayına Çıktığı 08.09.2005 Tarihinden İtibaren Toplamda 227 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Emre Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın