Beyaz Perdeden Topluma Bir Kadın Yaratmak Kitabını İndir Oku – Özlem Akşit

Beyaz Perdeden Topluma Bir Kadın Yaratmak Kitabını İndir Oku Bilgi

Beyaz Perdeden Topluma Bir Kadın Yaratmak kitabı 354 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 28.07.2021 tarihinde Özlem Akşit tarafından yazılarak SİMER YAYINEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Beyaz Perdeden Topluma Bir Kadın Yaratmak kitabı 9786257365123 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Beyaz Perdeden Topluma Bir Kadın Yaratmak Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Özlem AKŞİT’in kaleminden yakın tarih toplumunda yaratılan kadın figürleri ve toplumun değişen algıları üzerine kadını anlatan bir araştırma kitabı. Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor.Nuri Bilge Ceylan “Sinemanın asıl büyüsü, gücü; içgüdülerle hissetmekte, insanların tuhaf ve unutmayacakları bir hisle filmden ayrılmalarını sağlamakta yatıyor…David Lynch Kim ne derse desin sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir.Akıl Oyunları-2002 Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın.Jacques Tati Çocukken filmler izlerdik. İyi kadınlar vardı ardında boş çerçeve bırakan gidip de gelmeyen, tecavüze uğrayan, ezilen, kader kurbanı kadınlar, Melektiler. Bir de kötü kadınlar vardı, yuva yıkan, sonları kötü biten, wamp kadınlar… Lilithdiler. Birine ağlarken diğerine öfke duyardık… Peki, Gerçek miydiler? Yoksa sinema mı düşle gerçek arasında bir yerde bize kadın imgeleri yaratıyordu da bizler o karakterlere öykünüyorduk…

Beyaz Perdeden Topluma Bir Kadın Yaratmak Kitabını PDF İndir Kategori

Beyaz Perdeden Topluma Bir Kadın Yaratmak Kitabı Yayına Çıktığı 28.07.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 3 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Simer Yayınevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın