Batı’nın Doğu’su / Avrupa Barbarlığının Küreselleşmesi Kitabını İndir Oku – Yüksel Kanar

Batı’nın Doğu’su / Avrupa Barbarlığının Küreselleşmesi Kitabını İndir Oku Bilgi

Batı’nın Doğu’su / Avrupa Barbarlığının Küreselleşmesi kitabı 340 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 15.11.2006 tarihinde Yüksel Kanar tarafından yazılarak KİTABEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Batı’nın Doğu’su / Avrupa Barbarlığının Küreselleşmesi kitabı 9789759173241 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Batı’nın Doğu’su / Avrupa Barbarlığının Küreselleşmesi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Batı’nın yegane uygarlığı, bugünkü bildiğimiz uygarlıktır. Bunun dışında, tarih boyunca herhangi bir uygarlık geliştirememiştir. İncelendiğinde, Batı olarak kabul edilen coğrafyada, yani kuzey yarımkürenin kırkıncı enleminin üstünde harhangi bir uygarlığın kurulduğuna tanık olmuyoruz. Tarihçiler bu bölgeyi ‘barbar’ların yurdu olarak tanımlarlar. Çok ilginçtir ki, Avrupa, dünyanın gelişme çizgisini sürekli olarak bu barbarlık çizgisine çekerek engellemeye çalışmış, kendisi ortaya bir şey koyamadığı gibi, başkalarının koyduğu yugarlık değerlerini de kabul etmeye yanaşmamış ve hele hele onları alma yeteneğini asla gösterememiştir. Bu bakımdan Avrupa’da, Ortak insani değerlerin de özümsendiği evrensel kabule dayalı bir gelişme ortaya çıkmamıştır.Avrupa uygarlığının özünü, kendi barbar kimliğini zor kullanarak dayatması olarak tanımlayabiliriz. Bu uygarlığa girmek mümkün değildir. O, başkalarını kendi uygarlığına dahil etmek için değil, kayıtsız şartsız ona itaat etmek için çağırır ve bunun için, genellikle kaba güç başta olmak üzere her türlü aracı kullanır.Kitabımızın alt başlığı olan ‘Avrupa barbarlığının küreselleşmesi’, onun bu özelliğinin vurgulanmasını ifade eder. Batılı düşüncelerin bütün dünya çapında yaygınlaşması ve sorgusuz kabul görmesi, gerçekte kitapta ayrıntılı olarak vurguladığımız Avrupa barbarlığının kendini zora ve aldatmaya dayalı biçimde küreselleştirmesi yüzündendir.

Batı’nın Doğu’su / Avrupa Barbarlığının Küreselleşmesi Kitabını PDF İndir Kategori

Batı’nın Doğu’su / Avrupa Barbarlığının Küreselleşmesi Kitabı Yayına Çıktığı 15.11.2006 Tarihinden İtibaren Toplamda 56 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Kitabevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın