Batı Felsefesi Tarihi – 1-2-3 Kitabını İndir Oku – Bertrand Russell

Batı Felsefesi Tarihi – 1-2-3 Kitabını İndir Oku Bilgi

Batı Felsefesi Tarihi – 1-2-3 kitabı 1105 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.03.2000 tarihinde Bertrand Russell tarafından yazılarak SAY YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Batı Felsefesi Tarihi – 1-2-3 kitabı 9789754680591 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Batı Felsefesi Tarihi – 1-2-3 Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Çağımızın olağanüstü filosof, bilgin ve toplumsal eleştirmenlerinden biri sayılan bu ünlü yazar, soylu ve liberal bir ingiliz ailesinden gelir. Faşizme karşı başlatılan 2. Dünya Savaşı’nın dışında, insan mutluluğunun aleyhine gördüğü savaşları engellemek ve sona erdirmek için tükenmez çabalar harcayan Russell, felsefeyi bir kuramlar yığını değil, toplumsal ve siyasal yaşantının bir bütünleyicisi, dünyayı daha iyiye götürücü, bireylere mutluluk, bilgelik kapılarını açan bir eylem kılavuzu olarak nitelendiriyor. Başka hiçbir felsefe tarihine benzemeyen bu anıtsal yapıtında Russell, insanların çağlar boyunca oluşturduğu bilgi birikimini irdelerken, kendisine 1950 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandıran, kolay anlaşılır, kıvrak üsluplu ve üst düzey lorumlu bir ifadeye ulaşıyor. Thales’ten, Marx’a Sokrates’ten Nitzsche’ye kadar birçok düşünürün yaşam öyküsünü, tüm belirgin ayrıntılarıyla okuyucuya sunan bu yapıt, felsefi sistemleri eleştirirken, çeşitli kişisel görüşleri hiç çarpıtmadan ve kesin çözümleyici yöntemlerle ele alıyor.

Batı Felsefesi Tarihi – 1-2-3 Kitabını PDF İndir Kategori

Batı Felsefesi Tarihi – 1-2-3 Kitabı Yayına Çıktığı 01.03.2000 Tarihinden İtibaren Toplamda 39 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Say Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın