Başı Poyrazlı Semt İcadiye-71 Kitabını İndir Oku – Sibel Kilimci

Başı Poyrazlı Semt İcadiye-71 Kitabını İndir Oku Bilgi

Başı Poyrazlı Semt İcadiye-71 kitabı 88 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.11.2010 tarihinde Sibel Kilimci tarafından yazılarak HEYAMOLA YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Başı Poyrazlı Semt İcadiye-71 kitabı 9786054307852 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Başı Poyrazlı Semt İcadiye-71 Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İcadiye’nin mağrur bir duruşu var İstanbul’a karşı. Bir eteğinde Kuzguncuk, bir eteğinde Üsküdar sahili… Kuzguncuk, İcadiye’nin süslü eteği gibi Boğaz’ın sularında dalgalanıyor, İcadiye’ye bonkörce sunuyor maviliğini. Denize inen sokaklar, yapılaşmaya rağmen hâlâ İstanbul’un en güzel deniz manzarasıyla kucaklaşıyor. Geceleri, 1. Köprü, Nakkaştepe’nin ardında, Beylerbeyi Sarayı’nın hemen dibinden süslü bir kadın gibi kırıtarak karanlığı bölüyor. Karşıdan Ortaköy’ün, Levent’in evlerinin ışıkları göz kırpıyor.Denize ve Kuzguncuk’a tepeden bakan bir mahalle İcadiye… İcadiyeli çocukların, içinde bu yüzden hep bir denize ulaşma arzusu var. Uzaktan seyrettikleri suya varmak için yağmur suları gibi sahile doğru süzülüyorlar. Deniz onların haşarı akranları… Sadece onların mı? Tüm Üsküdar çocuklarının… En azından bir zamanlar öyleymiş.

Başı Poyrazlı Semt İcadiye-71 Kitabını PDF İndir Kategori

Başı Poyrazlı Semt İcadiye-71 Kitabı Yayına Çıktığı 01.11.2010 Tarihinden İtibaren Toplamda 5 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Heyamola Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın