Ayazma Mahallesi Üsküdar-75 Kitabını İndir Oku – Tarık Sipahi

Ayazma Mahallesi Üsküdar-75 Kitabını İndir Oku Bilgi

Ayazma Mahallesi Üsküdar-75 kitabı 128 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.11.2010 tarihinde Tarık Sipahi tarafından yazılarak HEYAMOLA YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Ayazma Mahallesi Üsküdar-75 kitabı 9786054307579 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Ayazma Mahallesi Üsküdar-75 Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İstanbul’da, Beşiktaş ya da Eminönü’nden vapur ya da motorla Üsküdar’a giderken Kız Kulesi ile yanaşacağımız Üsküdar Meydanı’nda yer alan Üsküdar İskelesi arasında, tam ikisinin ortasındaki yamaçta evler, ağaçlar arasından bir cami yükselir. Heybetli, görkemli duruşuyla hep oradadır. Tek minaresiyle zamana ve coğrafyaya meydan okur bir açıyla yüzünü Boğaziçi’ne çevirmiş, eski İstanbul’a, karşı kıyıya bakar. Her zaman, ister yağmurda ister güneşte, Ayazma Camisi 1760-61 yılından beri oradadır. Ayazma Camisi’nin etrafında kendi adıyla anılan bir de mahallesi bulunmaktadır: Ayazma Mahallesi.Mahallenin sokakları kimi zaman denize doğru iner, kimi zaman Doğancılar Caddesi’ne çıkar. Bol bahçeli, bol ağaçlı bir mahalledir Ayazma. Kargaları ve martılarıyla göğü her zaman çiziktir.Ara sokaklarında mazı ağaçlarına saklanmış serçeler, sığırcıklar sabahın çok erken saatlerinde semt sakinlerini uyandırır. Martılar zaten hiç susmaz; gece gündüz kendilerini hep hatırlatırlar, şarkıları hep aynı.

Ayazma Mahallesi Üsküdar-75 Kitabını PDF İndir Kategori

Ayazma Mahallesi Üsküdar-75 Kitabı Yayına Çıktığı 01.11.2010 Tarihinden İtibaren Toplamda 26 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Heyamola Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın