Atatürk Türkiye’sinde Ekümenlik Ortodoks Patrikhanesi Ve Bizans Projesi Kitabını İndir Oku – Emrullah Yalçın

Atatürk Türkiye’sinde Ekümenlik Ortodoks Patrikhanesi ve Bizans Projesi Kitabını İndir Oku Bilgi

Atatürk Türkiye’sinde Ekümenlik Ortodoks Patrikhanesi ve Bizans Projesi kitabı 521 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 14 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 04.03.2008 tarihinde Emrullah Yalçın tarafından yazılarak SİYASAL KİTABEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Atatürk Türkiye’sinde Ekümenlik Ortodoks Patrikhanesi ve Bizans Projesi kitabı 9789944931434 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Atatürk Türkiye’sinde Ekümenlik Ortodoks Patrikhanesi ve Bizans Projesi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Dünyada varolduğu günden beri, insan topluluklarına yön veren, tarihin her döneminde insanlığı derinden etkileyen olguların başında hiç şüphesiz din gelmektedir. Hemen hemen aynı şeyleri emreden, yasaklayan ve insanlığa huzur vaat eden dinler; zamanla birbirine rakip olmuş milyonlarca masum insanın öldüğü kıtalararası savaşlara neden olmuşlardır. Hatta aynı dinin mensupları bile anlayış farklılığından (mezhep) dolayı, tarihin en korkunç soykırımlarını sırf din adına gerçekleştirmişlerdir. Önceleri Çok Tanrılı (paganizm gibi) olan dinler zamanla Tek Tanrılı (Semav – Yahudilik, Hristiyanlık ve Müslümanlık gibi) dinlere doğru bir süreç yaşamıştır.M.S. 30’lu yıllara gelindiğinde Kudüs’te İsa Mesih adında bir peygamber bölge insanlarına yeni bir din öğretisi hakkında tebliğe başlamıştır. Hristiyanlığın kurucusu olarak kabul edilen Hz. İsa hakkındaki bilgiler, tamamen İncile ve Yeni Ahiddeki mektuplara dayanmaktadır. Hz. İsa nın üç yıllık tebliğ dönemi hakkında ne bu kitaplarda ne de başka tarih kaynaklarda detaylı bir bilgi bulunmaktadır..

Atatürk Türkiye’sinde Ekümenlik Ortodoks Patrikhanesi ve Bizans Projesi Kitabını PDF İndir Kategori

Atatürk Türkiye’sinde Ekümenlik Ortodoks Patrikhanesi Ve Bizans Projesi Kitabı Yayına Çıktığı 04.03.2008 Tarihinden İtibaren Toplamda 15 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Siyasal Kitabevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın