Aşkın Hikayesi &Amp; Yusuf Suresi Kitabını İndir Oku – Cemalnur Sargut

Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi Kitabını İndir Oku Bilgi

Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi kitabı 440 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 15 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 28.04.2020 tarihinde Cemalnur Sargut tarafından yazılarak NEFES YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi kitabı 9786059901697 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Hz. Yûsuf hikâyesi, insanın kâmil olma yolunda Allah’ın izniyle attığı adımları öğretir. Yani kendi kendiyle mücadelesi ve Allah’ın tecellisinin onda açığa çıkmasıdır. Bu yüzden hikâyelerin en güzeli, Hz. Yûsuf’un hikâyesidir. Bu hikâyenin hakîkati insan tekamülünün nasıl oluştuğu, tekâmülde baş ve son arasındaki sürecin idrak edilebilmesidir. Hz. Yûsuf istidatlı kalbi anlatırken Hz. Yakub küllî aklın temsilidir, zira küllî akıl kalple ilişkilidir. Mesnevî’den “Yûsuf’un hikâyesi öyle bir hikâyedir ki başı ülfet ve ünsiyet, ortası iştiyak ve hicret, sonu ismeti müştemil rahmet ve mağfirettir” beyitleri okunduğu zaman Hz. Kenan er-Rifâî, şu cevabı verir: “Evet, hakîkî olan her hikâye-i aşk öyledir.”

Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi Kitabını PDF İndir Kategori

Aşkın Hikayesi &Amp; Yusuf Suresi Kitabı Yayına Çıktığı 28.04.2020 Tarihinden İtibaren Toplamda 1.364 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Nefes Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın