Ana Başlıklarıyla Din Sosyolojisi Kitabını İndir Oku – Ayaz Uysal

Ana Başlıklarıyla Din Sosyolojisi Kitabını İndir Oku Bilgi

Ana Başlıklarıyla Din Sosyolojisi kitabı 460 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 20.02.2012 tarihinde Ayaz Uysal tarafından yazılarak GRAFİKER YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Ana Başlıklarıyla Din Sosyolojisi kitabı 9789756355909 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Ana Başlıklarıyla Din Sosyolojisi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Din sosyolojisi, din ile toplumun karşılıklı ilişkilerini inceler. Bu ilişkiye konu olan her iki alan da dinamik bir yapıya sahiptir. Bir tarafta ilkeleri genellikle aşkın varlık ve fenomenlere referansla şekillenen din, diğer tarafta yapı ve süreçlerin karmaşık etkileşiminden oluşan toplum… Birbirinden farklı alanlara göndermede bulundukları anlaşılan bu iki kavram, din sosyolojisi biliminde ortak bir inceleme alanına kavuşur. Din sosyolojisi, 19. yüzyılın sonları ile 20. yüzyılın başlarında bağımsız bir bilim dalı olarak ortaya çıkmasına rağmen, toplumsal düşünce geleneğinin kökleri tarihin çok daha eski dönemlerine kadar uzanır. Antik çağlardan beri pek çok düşünür, dinin sosyal hayata ve sosyal hayatın dine etkileri üzerinde durmuş, din ve toplum ilişkilerini çeşitli açılardan inceleyen eserler kaleme almıştır. Elinizdeki eser de, böylesine köklü bir geleneğe mütevazi bir katkıda bulunmagirişiminin ürünüdür.

Ana Başlıklarıyla Din Sosyolojisi Kitabını PDF İndir Kategori

Ana Başlıklarıyla Din Sosyolojisi Kitabı Yayına Çıktığı 20.02.2012 Tarihinden İtibaren Toplamda 311 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Grafiker Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın