Allah’ın Kulları &Amp; Amerika Kıtasında Köleleştirilmiş Afrikalı Müslümanlar Kitabını İndir Oku – Sylviane A. Diouf

Allah’ın Kulları & Amerika Kıtasında Köleleştirilmiş Afrikalı Müslümanlar Kitabını İndir Oku Bilgi

Allah’ın Kulları & Amerika Kıtasında Köleleştirilmiş Afrikalı Müslümanlar kitabı 351 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 12.10.2010 tarihinde Sylviane A. Diouf tarafından yazılarak BEYAN YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Allah’ın Kulları & Amerika Kıtasında Köleleştirilmiş Afrikalı Müslümanlar kitabı 9789754735000 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Allah’ın Kulları & Amerika Kıtasında Köleleştirilmiş Afrikalı Müslümanlar Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Diouf bu kitabı yazmasaydı; savaşlar esnasında esir düşüp Amerika’ya satılan; kültürlü, eğitimli, birkaç dile hakim ve hatta bu yüzden “beyaz” kabul edilen; “blues”u şekillendiren; İslam’ı her hal ve şartta yaşamaya kararlı olan; Amerika’nın en büyük köle ayaklanmalarını çıkaran; aralarında prenslerin, alimlerin, şeriflerin de olduğu bazısı İngiliz kraliyet ailesince karşılanıp, onuruna yemek verilecek kadar meşhur olan milyonlarca Müslüman Afrikalı kölenin varlığından asla haberdar olmayacaktık.“…Kelimenin tam anlamıyla büyüleyici. Aynı zamanda okunması kolay, sade bir üsluba da sahip.”-American Historical Review“Çığır açıcı…Üslup sade ve anlaşılır. Geliştirilen argümanlar çok iyi araştırılmış, istatistiklerle desteklenmiş.”-Religious Studies Review“İyi yazılmış, anlaşılır ve klişelerin ağına düşmeyen bir eser. Tam zamanında, mükemmel bir katkı.”-Journal of American Ethic History“Bu kitap, İslam’ın Amerika Kıtası’ndaki zenci topluluklarının gelişiminde oynadığı hayati rolü ortaya koyuyor ve aynı zamanda Afro-Amerikan araştırmasına eşsiz bir katkıda bulunuyor.”-Manning Marable, Colombia Ünv.“Amerika Kıtası2nın her yerinde Afrikalı Müslümanlar izlerini bıraktılar. Diouf bu izleri, ustaca gün ışığına çıkarıyor.”-Alan D. Austin African Muslims in Antebellum American’ın yazarı

Allah’ın Kulları & Amerika Kıtasında Köleleştirilmiş Afrikalı Müslümanlar Kitabını PDF İndir Kategori

Allah’ın Kulları &Amp; Amerika Kıtasında Köleleştirilmiş Afrikalı Müslümanlar Kitabı Yayına Çıktığı 12.10.2010 Tarihinden İtibaren Toplamda 373 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Beyan Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın