Alışveriş Merkezlerini Anlamak Kitabını İndir Oku – Abdülkadir Zorlu

Alışveriş Merkezlerini Anlamak Kitabını İndir Oku Bilgi

Alışveriş Merkezlerini Anlamak kitabı 172 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 05.05.2008 tarihinde Abdülkadir Zorlu tarafından yazılarak GLOCAL YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Alışveriş Merkezlerini Anlamak kitabı 9789944536325 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Alışveriş Merkezlerini Anlamak Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Gündelik hayatın en önemli odağı artık alışveriş merkezleridir. Tüketim alanı olarak alışveriş merkezleri bir çok sosyolojik olguyu da içinde barındırmaktadır. Bunu anlamadan çözüm üretmekte imkansızdır; alışveriş merkezi içinde ve dışında olanlar açısından.Dr. Zorlu, akıcı bir dille, Bedesten’lerden Alışveriş Merkezleri’ne “Tüketim Katedralleri”nin izin sürerken, alışveriş merkezlerini post-modern teorinin merceğinden tüketici odaklı bilim anlayışı ile ele alıyor.Kitap, Türk toplumunda tüketim olgusunun, tüketim mekanlarının ve alışveriş merkezlerinin gelişme serüvenini tarihsel, sosyolojik ve kültürel zeminleri üzerinde ilerliyor. Satın anlamın ötesinde alışverişin, alışveriş merkezlerinin; kuramsal, sosyal ve kültürel boyutlarını çözümleyen nitel saha araştırması olma özelliği de gösteriyor. Bu nedenle, alışveriş merkezleriyle ilgilenen herkes için önemli bir kaynak niteliğindedir.İster tüketici/müşteri olun isterse yatırımcı/perakendeci eğer alışveriş merkezlerini anlamak istiyorsanız, tüketici açısından ve yatırımcılar açısından alışveriş merkezlerinin avantajlarını, dezavantajlarını, Türk tüketicisinin alışveriş merkezlerin yaşam merkezi olarak kullanma biçimlerini, ideal alışveriş merkezleri algısını ve daha bir çok şeyi merak ediyorsanız bu araştırmayı/kitabi okuyama başlayabilirsiniz.

Alışveriş Merkezlerini Anlamak Kitabını PDF İndir Kategori

Alışveriş Merkezlerini Anlamak Kitabı Yayına Çıktığı 05.05.2008 Tarihinden İtibaren Toplamda 80 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Glocal Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın