Adaleti Gördünüz Mü? Bir Savcıdan Anılar, Gözlemler, Görüşler Kitabını İndir Oku – Mete Göktürk

Adaleti Gördünüz mü? Bir Savcıdan Anılar, Gözlemler, Görüşler Kitabını İndir Oku Bilgi

Adaleti Gördünüz mü? Bir Savcıdan Anılar, Gözlemler, Görüşler kitabı 301 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 27.06.2006 tarihinde Mete Göktürk tarafından yazılarak TELOS YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Adaleti Gördünüz mü? Bir Savcıdan Anılar, Gözlemler, Görüşler kitabı 9789755452258 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Adaleti Gördünüz mü? Bir Savcıdan Anılar, Gözlemler, Görüşler Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Büyük Larousse’da adalet sözcüğü, “Hakka ve doğruluğa saygıyı temel alan ahlak ilkesi” olarak tanımlanıyor.Yani adalet, sosyal bir varlık olan insanın, toplumda güçler dengesini vedüzeni sağlamak için uygarlık tarihinin belli bir döneminde doğrudan kendisinin yaratıp, benimsediği bir kavram.Bu nedenle onun kaynağını, doğada ya da doğaüstü güçlerde aramak anlamsız.Adalet, toplumda güçlü olanların mutlak egemenliklerini sınırladığı için, öncelikle güçsüzlerin, ezilenlerin sığınağı, tutundukları dal, kurtuluş arayışlarının çaresi olarak görülüyor. Ancak ne yazık ki adalet çoğu kez güç karşısında yenik düşüyor. Ve insanlar sürekli adaletsizlikten yakınıyorlar. Özellikle uluslararası ilişkilerde, toplumdaki sosyal dengesizliklerde adaleti göremiyoruz. Yine çoğu kez yargı kararlarından da hoşnut kalmıyor, verilen kararları adil bulmuyoruz.İnsanların sürekli aradıkları, ancak kolayca ulaşamadıkları adaletin nerede olduğunu, ben de merak ettiğim için, herkesin birbirine sorduğu şu soruyu kitabıma isim oalrka seçtim: “Adaleti gördünüz mü?”

Adaleti Gördünüz mü? Bir Savcıdan Anılar, Gözlemler, Görüşler Kitabını PDF İndir Kategori

Adaleti Gördünüz Mü? Bir Savcıdan Anılar, Gözlemler, Görüşler Kitabı Yayına Çıktığı 27.06.2006 Tarihinden İtibaren Toplamda 200 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Telos Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın