1453 Panorama Tarih Müzesi (Karton Kapak) Kitabını İndir Oku – Erhan Afyoncu

1453 Panorama Tarih Müzesi (Karton Kapak) Kitabını İndir Oku Bilgi

1453 Panorama Tarih Müzesi (Karton Kapak) kitabı 270 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 15 x 19 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.01.2013 tarihinde Erhan Afyoncu tarafından yazılarak İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (KÜLTÜR A.Ş.) YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. 1453 Panorama Tarih Müzesi (Karton Kapak) kitabı 9786054595464 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

1453 Panorama Tarih Müzesi (Karton Kapak) Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

(Fotoğraflar müzedeki panoramik resimden alınmış ayrıntılardır.)1453 sadece bir şehrin değil, milletlerin ve devletlerin hayatında da belirleyici bir tarihtir. Çağrışımları itibariyle de toplum hafızasında kalıcı izleri olan ve olayı tanımlayan pek az tarihten biridir.Osmanlı’nın bir dünya gücüne dönüşmesinin kapılarının aralayan Fetih, tarihin gördüğü ilk büyük imparatorluk olan Doğu Roma’yı tarih sahnesinden silerken, dünyanın yeniden şekillenişinde de büyük rol oynamıştır. Hz. Muhammed’in Fethi müjdeleyen ve fatihlerini tebrik eden hadiseleri ise bu hadiseyi Müslümanların zihin ve gönül dünyasında çok daha özel bir konuma yükseltmiştir.Panorama 1453 Müzesi de, İstanbul’un fethinin hatırasına yapılan en etkili ve kalıcı çalışmadır. Müze kendine mahsus özellikleri ve ilkleriyle dünya panoramik müzeciliğinde önemli bir yere sahiptir. Girişen itibaren Fatih’in, Feth’in ve İstanbul’un anlatıldığı sergi arasında dönem yolculuğuna çıkan ziyaretçi, panoramik resim platformuna ulaştığında, bir anda kuşatma günlerine gözlerini açmış hissine kapılmaktadır.Elinizdeki eser, Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde İstanbul’un fethini tasvir eden panoramik resim güzergâhında ziyaretçileri bilgilendirmek için hazırladığımız anlatım panolarının metin ve görsellerinin sayfalara intikalidir.Erhan Afyoncu-Coşkun Yılmaz

1453 Panorama Tarih Müzesi (Karton Kapak) Kitabını PDF İndir Kategori

1453 Panorama Tarih Müzesi (Karton Kapak) Kitabı Yayına Çıktığı 01.01.2013 Tarihinden İtibaren Toplamda 27 Kişi Tarafından Okunmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (Kültür A.ş.) Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın