Sümerler &Amp; Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar Kitabını İndir Oku – Ahmet Seyrek

Sümerler & Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar Kitabını İndir Oku Bilgi

Sümerler & Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar kitabı 144 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 18.09.2017 tarihinde Ahmet Seyrek tarafından yazılarak MAVİÇATI YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Sümerler & Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar kitabı 9786052940600 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Sümerler & Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Evlenmek insan için bir lezzettir ancak akıl için bir zarardır.Annenin sözünü dinle, Tanrı sözü gibi.Bekçisi köpek olmayan kentte, tilki bekçilik yapar.Ben soylu bir küheylanım ama bir katırla birlikte koşuldum. Bir yük arabasını çekmem, kamış ve sap taşımam gerekiyor.Bey gibi bina yapan, köle gibi yaşar; köle gibi bina yapan, bey gibi yaşar.Bir efendin olabilir, bir kralın olabilir ama asıl korkulacak adam vergi memurudur!Bir kadına ya da çocuğa bakmayan kişinin, burnuna yular takılmamıştır (mahkûmların burunlarına takılan, bir halkadan geçirilen kayışa gönderme).Çok gümüşü olan mutlu olabilir, çok arpası olan mutlu olabilir ama hiçbir şeyi olmayan uyuyabilir.Çöl matarası insanın hayatıdır. Pabuç insanın gözüdür.Donanımca güçsüz devlet, kapılarındaki düşmanı kovamaz. Sen gider düşmanın ülkesini ele geçirirsin; düşman gelir senin ülkeni ele geçirir.Dostluk bir gün sürer, akrabalık hep devam eder.Düşmanından ihtiyatlı gez. Tıpkı bir eski ocaktan (sönmüş ateş yerinden) ihtiyatlı geçişin gibi.El ele bir insanın yuvası kurulur; karın karına bir insanın yuvası yıkılır.Eli ağızdan çıkanla (yani yazdırılan sözcükle) uyumlu işleyen bir yazman, gerçek bir yazmandır! Sümerce’yi bilmeyen bir yazman, ne biçim yazmandır!

Sümerler & Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar Kitabını PDF İndir Kategori

Sümerler &Amp; Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar Kitabı Yayına Çıktığı 18.09.2017 Tarihinden İtibaren Toplamda 145 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Maviçatı Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın