Hacı Taşan Türkülerinde Makam Kitabını İndir Oku – Doç.dr. Halit Ünal

Hacı Taşan Türkülerinde Makam Kitabını İndir Oku Bilgi

Hacı Taşan Türkülerinde Makam kitabı 173 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 06.12.2018 tarihinde Doç.Dr. Halit Ünal tarafından yazılarak GECE AKADEMİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Hacı Taşan Türkülerinde Makam kitabı 9786052886427 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Hacı Taşan Türkülerinde Makam Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Hacı Taşan Türkülerinde Makam kitabı, Türk Halk Müziğine önemli katkılar sağlamış bir değerin; eserleri, sanatçı kişiliği, ‘Abdal’ ve ‘Bozlak’ geleneği ile ilişkisi, eserlerindeki melodik yapının Türk Sanat Müziği makam kuramına göre değerlendirilmesi ve böylece her iki tür müziğin ortak bir terminoloji üzerinden ifade edilmesi konusunda Türk müzik eğitimi kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.Son yıllarda Türk Halk Müziği’nde ele alınan konular, ilgili pek çok eğitimci ve sanatçı tarafından kabul görmüş yönelimlerdir. Özellikle internetin etkin bir şekilde kullanılması, bilim ve sanat dünyasında ortaya atılan her yeni düşünce ve uygulamanın anında yayılmasını ve paylaşılmasını mümkün kılmaktadır. Bu sayede, son yıllarda Türk Halk Müziği alanındaki araştırmalar da eskiye oranla artmış ve hızlı bir şekilde paylaşılmaya başlanmıştır.Türk Halk Müziği alanında çalışan araştırmacı-eğitimciler olarak bizler, son yıllarda halk müziği ve eğitimi alanındaki yönelim ve değişimleri yakından izleme çabası içindeyiz. Uğraştığımız alan geleneksel sanatlar içinde yer almış olsa da çağdaş gelişmelerin gerisinde kalmamak için iletişim ve bilgisayar destekli teknolojileri de en etkin şekilde kullanmaya özen göstermekteyiz. Türk Halk Müziği ve eğitimi alanının paydaşları olarak yeni bilgileri tüketmenin yanı sıra üretmenin de önemli olduğunu ilke edinerek bilim ve sanat dünyasına katkı sağlamayı amaçlamaktayız.

Hacı Taşan Türkülerinde Makam Kitabını PDF İndir Kategori

Hacı Taşan Türkülerinde Makam Kitabı Yayına Çıktığı 06.12.2018 Tarihinden İtibaren Toplamda 4 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Gece Akademi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın