Ankara Rüzgarı / Gençlerbirliği Tarihi Kitabını İndir Oku – Tanıl Bora

Ankara Rüzgarı / Gençlerbirliği Tarihi Kitabını İndir Oku Bilgi

Ankara Rüzgarı / Gençlerbirliği Tarihi kitabı 416 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 22.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 04.04.2003 tarihinde Tanıl Bora tarafından yazılarak KİŞİSEL YAYINLAR tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Ankara Rüzgarı / Gençlerbirliği Tarihi kitabı 9789759242206 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Ankara Rüzgarı / Gençlerbirliği Tarihi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Gençlerbirliği, Türkiye’nin en eski futbol kulüplerinden biridir. Cumhuriyetle yaşıttır. Elinizdeki kitabın yayımlandığı 2003 yılı, Gençlerbirliği kulübünün kuruluşunun 80.yıldönümüdür. Gençlerbirliği’nin adı bile “başka”dır! Bir ilin, şehrin veya semtin adını takınmamış olan, sadece “kendine mahsus” bir isim taşıyan ender kulüplerden biridir, bu ülkede. Gençlerbirliği’nin hayat hikayesi de “başka” dır, kendine mahsustur, özgündür. Öğrenci ve öğretmenler tarafından kurulmuş taze başkent Ankara’nın “tahsili zümresi” tarafından kıskançlıkla sahip çıkılarak yaşatılmış, büyütülmüş ülkenin birçok kıdemli kulübü gibi alt kümelerde unutulmuşluğa terk edilmekten mucizevi bir gayret ve dirençle kurtulmuştur. Bugün geldiği noktada ise Gençlerbirliği, altyapısı, organizasyonu ve perspektifiyle, bir futbol kulübü olmanın ilerisinde, bir “futbol kurumu” dur. Milli Lig öncesi dönemdeki Türkiye şampiyonluklarıyla 1960’larda Milli Ligin ilk döneminde estirdiği rüzgarla yeniden “hayata döndüğü” 1980’li yıllardan sonra kazandığı Türkiye Kupaları ve “İstanbullu büyüklere” kafa tutuşuyla. Gençlerbirliği Türkiye futbolunun “büyükler ve diğerleri” diye dar bir çerçeveye hapsedilmesine karşı bir dirençtir ve bir iddiadır.

Ankara Rüzgarı / Gençlerbirliği Tarihi Kitabını PDF İndir Kategori

Ankara Rüzgarı / Gençlerbirliği Tarihi Kitabı Yayına Çıktığı 04.04.2003 Tarihinden İtibaren Toplamda 5 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Kişisel Yayınlar yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın